Dodaj tu swój tekst nagłówka

Borelioza to zdradliwe schorzenie, na które zapada co roku tysiące ludzi. Wielu z nich przez długi czas nawet nie wie, że na nie cierpi. Chorzy mogą lekceważyć dziwne zmiany skórne, o ile nie pojawiają się inne niepokojące oznaki. Do najczęstszych objawów należy ciągłe zmęczenie, uczucie rozbicia czy bóle mięśni, głowy lub stawów. Nierzadko dopiero wyniki badań ukazują smutną prawdę – to borelioza. Do metod, które mogą skrócić leczenie oraz zwiększyć jego skuteczność, należy hiperbaria (Hyperbaric Oxygen Therapy, HBOT).

Tlenoterapia hiperbaryczna a leczenie boreliozy

Poza rumieniem ze specyficzną czerwoną obwódką w początkowej fazie borelioza nie daje wielu oznak. Ponadto jej symptomy bywają mylone z chronicznym zmęczeniem, zapaleniem stawów czy nawet stwardnieniem rozsianym. Niewłaściwa diagnoza nie tylko wydłuża terapię, ale i nie przynosi efektów. W terapii schorzenia wywołanego przez bakterię Borrelia burgdorferi im wcześniej pacjent otrzyma pomoc, tym większe ma szansę wyleczenia.
Chcąc sprawdzić, czy tlenoterapia pomaga w leczeniu boreliozy, naukowcy odkryli, że cykl sesji w komorze ułatwia pozbycie się krętek Borrelii z organizmu. Tym samym może stanowić istotne wsparcie w antybiotykoterapii.

Jak komora hiperbaryczna wspomaga leczenie boreliozy?

Jak wykazały liczne badania, wystarczy wdrożyć dodatkowe rozwiązania, takie jak tlenoterapia hiperbaryczna, a leczenie boreliozy, zwłaszcza na wczesnym etapie, może przełożyć się na szybsze wyzdrowienie pacjenta. Wysycenie ciała zwiększoną dawką tlenu wzmacnia je, a także stymuluje układ immunologiczny do wzmożonej aktywności. Dodatkowo dotlenienie organizmu przyspiesza redukcję bakterii beztlenowych.

Podsumowując, jak komora hiperbaryczna wspomaga leczenie boreliozy? Przede wszystkim pobudza procesy regeneracji oraz przyspiesza krążenie. Wspiera układ odpornościowy, dzięki czemu ciało szybciej oczyszcza się z toksyn. Regularne wizyty w komorze stymulują wszystkie tkanki oraz narządy do pracy, przez co pacjent może szybciej powrócić do zdrowia.