Dodaj tu swój tekst nagłówka

Pomaga w regeneracji organizmu po urazach i kontuzjach, chorobach nieurologicznych, układu oddechowego i autoimmunologicznych, zapobiega przeciążeniu organizmu i przyspiesza rehabilitację – to zaledwie kilka z wielu zalet tlenoterapii hiperbarycznej. Sesje wykonywane w specjalnych komorach pomagają również w schorzeniach skórnych. Sprawdź zatem, jak komora hiperbaryczna wpływa na skórę.

Czysty tlen – eliksir młodości dla skóry

Tlen to nie tylko pierwiastek niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale również mający duży wpływ na skórę. W wyniku niewystarczającego dotlenienia skóra starzeje się szybciej, wiotczeje, traci sprężystość i pojawiają się na niej zmarszczki. Proces ten można zahamować lub przynajmniej znacznie spowolnić dzięki zabiegom hiperbarii tlenowej. Specjalna konstrukcja komory hiperbarycznej pozwala dostarczyć zwiększone ilości czystego tlenu do wszystkich komórek organizmu, co wpływa na zdrowie i wygląd ciała. Tlenoterapia działa dobroczynnie na różne choroby i schorzenia skórne, a dzięki pobudzeniu kolagenu do produkcji nowych włókiem i odżywieniu komórek poprawia również stan cery. Sesje w komorze są też wskazane po inwazyjnych zabiegach estetycznych i kosmetycznych.

Komora hiperbaryczna a choroby skóry

W jakich dolegliwościach skórnych pomaga tlenoterapia? Przyspieszenie gojenia się ran, w tym również powstałych na skutek zabiegów czy chorób, to jedna z licznych zalet zabiegów w komorze hiperbarycznej. Lepiej zaopatrzona w tlen skóra regeneruje się w szybszym tempie. Ponadto tlenoterapia sprzyja powstawaniu nowych naczyń krwionośnych usprawniających mikrokrążenie. Poprawa ukrwienia w organizmie jest bardzo wskazana zwłaszcza w przypadku osób dotkniętych zakażeniami grzybiczymi czy łupieżem. Bywa też przepisywana tlenoterapia na leczenie trądziku przewlekłego, ponieważ skutecznie pomaga w minimalizowaniu dolegliwości i znamion skórnych.

Zabiegi hiperbarii tlenowej działają też dobroczynnie na choroby skórne wywołane bakteriami i pasożytami nietolerującymi tlenu. W efekcie serii zabiegów zwiększona ilość tlenu prowadzi do zniszczenia czynników chorobotwórczych, a tym samym sprzyja wyleczeniu i uzyskaniu zdrowej, pięknie wyglądającej skóry.

Komora hiperbaryczna sprawdza się także w przypadku chorób przewlekłych. Wpływ tlenoterapii na atopowe zapalenie skóry czy łuszczycy jest nieoceniony. To bardzo męczące schorzenia, zwłaszcza gdy występują w ostrej fazie, przybierając np. formę łuszczycy stawowej wiążącej się z bólem i stanami zapalnymi stawów. Nie wynaleziono na nie lekarstwa, ale dzięki tlenoterapii można znacząco złagodzić objawy chorób, a tym samym poprawić komfort pacjentów.

Komora tlenowa na detoksykacje

Znakomite rezultaty wykazuje też komora tlenowa na detoksykacje. Znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia: tlenki węgla i azotu, szkodliwy pył, benzopireny czy dwutlenek siarki stanowią prawdziwą zmorę niemal wszystkich mieszkańców Polski. Smog jest bardzo groźny dla zdrowia, zwłaszcza układu oddechowego.

Dlatego tak wskazane jest systematyczne oczyszczanie organizmu z niebezpiecznych toksyn. Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej usuwają zanieczyszczenia z całego ciała – zarówno z narządów i układów, jak i ze skóry. W ten sposób polepszają zdrowie organizmu, ale i oczyszczają skórę, dzięki czemu będzie lepiej oddychała, stanie się bardziej sprężysta i odżywiona.